22 Haziran 2018 Cuma Açılış Sayfam | Sık Kul. Ekle | Ana Sayfa | SİTENE EKLE | İletişim | Künye | Kartvizit Rehber  | MOBİL
ANA SAYFA
YAŞAM
POLİTİKA
SAĞLIK
MEDYA
EĞİTİM
SPOR
EKONOMİ
KULİS HABER
KÜLTÜR-SANAT
DİĞER
 
  22 : 40 : BİR BECERİKSİZLİK DAHA!   22 : 14 : ESKİYE RAĞBET OLSAYDI BİT PAZARINA NUR YAĞARDI...   13 : 15 : YALAKALARA, ŞEREFSİZLERE VE ONURSUZLARA!   13 : 08 : UYSAL HAKKINDA SUÇ DUYURUSU...   13 : 03 : YİĞİT BAŞKAN PERFORMANSI İLE DİKKAT ÇEKİYOR...   00 : 56 : PROF. DR. ERCAN CANDAN'IN BAYRAM MESAJI...   00 : 50 : GÖKHAN DEMİRTAŞ'IN BAYRAM MESAJI...   23 : 28 : TTK'YA 40 BİN İŞÇİ SÖZÜ...   23 : 23 : BALKON KAFE'NİN BAYRAM MESAJI...   20 : 41 : SAFİYE ORHAN BALTACIOĞLU'NUN BAYRAM MESAJI...
 
     
 
ÖZEL GÜNLERİ KADINLARIN KABUSU OLMASIN...

akbaharat@hotmail.com
ÖZEL GÜNLERİ KADINLARIN KABUSU OLMASIN...
06 Aralik 2017 23:11:45

Yazar : Vahap AKBULUT
  Önce Sağlık 
   
 
   
     
 Paylaş

Hayıt Bitkisi diğer adıyla (kadın otu )nu tanıyalım ;; Hayıt bitkisi Roma döneminden beri tedavi maksadıyla kullanılan ve daha çok kadınlar üzerinde etken olan bu yüzden de kadın otu diye tabir edilen Vitexgiller grubunda olan doğal şifalı bir bitkidir.

Günümüzde etkinliğini arttırmak maksadıyla ekstratlatı üretilmektedir Ve bu ekstratlar kadınlarda hormon salgısını etkileyerek adet öncesi rahatsızlıklar idraryolları enfeksiyonları kısırlık sinirsel rahatsızlıklar bunama depresyon gibi şikayetlerde yardımcı tedavi olarak dünya literatüründe yerini almıştır.

Yapılan 1542 hasta üzerindeki denemede Hayıt bitkisi kullandırılan Kadınlarda görülensinirlilik iç huzursuzluk migren başağrısı baş dönmesi bulantı içe kapanma kilo alma Ve göğüs ağrısı olan kişilerde %33 oranında iyileşme olduğu saptanmıştır. Ve Âkibinde tedaviye altı ay devam eden hastalarda iyileşme %92’yi bulmuştur. Ayrıca 114 kadın Üzerinde yapılan başka bir çalışmada çeşitli adet rahatsızlıkları olan kadınlarda Üç ay süre ile hayıt ekstratı kullandırılmış üç ay sonunda adet sancısı Menoraji , adet dışı rahim kanaması metroraji, adet yetmezliği ,seyrek adet görme ve benzeri rahatsızlıklarda %70’e varan olumlu sonuçlar alınmıştır.

Hayıt ekstratı kullanan kadınlarda progesteron seviyesinin yükseldiği de görülmüştür. Halk arasında ise hayıt bitkisi ya da daha etken olan hayıt ekstratı başlıca; adet düzensizliği az ya da aşırı kanama huzursuzluk uykusuzluk iktidarsızlık kısırlık yumurtalık iltihaplanması rahim ağrıları göğüs ağrıları ve şiddetli adet sancılarını gidermede kullanılır. Sağlıcakla kalın. 

Vahap Akbulut

  Bu Yazı Toplam 2067 Defa Okunmuştur

 
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazarları
Hüseyin Orhan
KEŞKE BÖYLE OLMASAYDI!
Togay Han ÖZBİRİNCİ
GÜZEL MEMLEKETİME GÜZEL BİR PROJE...
Vahap AKBULUT
Sedef hastaliğı ve yapılabilinecekler...
 

KATEGORİLER

EREĞLİ'NİN SESİ

Copyright © Ereğlinin Sesi Haber Gazetesi
Bu site kaliteweb hosting sunucularında barındırılmaktadır.