21 Nisan 2018 Cumartesi Açılış Sayfam | Sık Kul. Ekle | Ana Sayfa | SİTENE EKLE | İletişim | Künye | Kartvizit Rehber  | MOBİL
ANA SAYFA
YAŞAM
POLİTİKA
SAĞLIK
MEDYA
EĞİTİM
SPOR
EKONOMİ
KULİS HABER
KÜLTÜR-SANAT
DİĞER
 
  16 : 07 : KDZ. EREĞLİ TSO BAŞKANINI SEÇTİ…   12 : 04 : ÖNCE ASLİ GÖREVİNİ YAP BAY BAŞKAN!   11 : 44 : CHP’DE YENİ BİR VEKİL ADAYI!   11 : 36 : ERDEMİR'İN 23 NİSAN MESAJI...   11 : 32 : DEMİRTAŞ 23 NİSAN MESAJI YAYINLADI...   11 : 28 : TURPÇU ADAYLIĞINI AÇIKLADI…   23 : 04 : SİZİN HİÇ BABANIZ ÖLDÜ MÜ?   21 : 29 : ÖYLE BİR YORUM YAPTI Kİ!   21 : 12 : DEMİRTAŞ'I ZİYARET ETTİ...   14 : 00 : SADECE HİZMET VERMİYOR, GÖNÜLLERİ DE KAZANIYOR...
 
     
 
NEFRET SÖYLEMLERİNE KARŞI TEK GÜCÜMÜZ GENÇLERDİR
NEFRET SÖYLEMLERİNE KARŞI TEK GÜCÜMÜZ GENÇLERDİR
28 Mart 2017 21:52:15

Yazar :
   
   
 
   
     
 Paylaş

Ömrü vefa ettiği müddetçe bu ülkede, Asrın Liderimize ve onun başında bulunduğu AKP'ye oy vermeye devam eden bir kitle olacaktır.

Çünkü;
- Halka kin ve nefret aşılamaktan hüküm giymiş bir lider olan Asrın Liderimiz, söylem ve politikalarıyla, bugün birbirinden nefret eden kitleler yarattı. Onun politikasının temeli "ötekileştirme" üzerine kurulu. Sürekli dile getirdiği  "benim seçmenim, benim milletim" sözlerine baktığında, sen onun seçmeni ve vatandaşı olmuyorsun.

- Bu milletin bir kısmı, Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiği için değil, senden ve benden nefret ettiği için ona veya partisine oy veriyor. Senden-benden nefret eden bu kitlenin sözcüsü kimse o, oyları topluyor. Dün Davutoğlu, Bugün Yıldırım... Aynı kitle, aynı düşünceyle yarın başkalarına da oy verecektir.

- Deneyimli yazar Yılmaz Özdil'in, 27 Şubat 2015 tarihinde yaptığı bir konuşmada da hatırlattığı gibi, bizzat Anayasa Mahkemesi tarafından anayasaya aykırı bir parti olduğu tescillenen AKP'yi, bugün, halkı kin ve nefrete sevk etmekten hüküm giymiş bir lider yönetiyor. Hal böyle olunca ülkede nasıl bir ortam bekliyorsunuz ki? Böylesine kritik bir süreçte birbirimizi kucaklayacak mıydık?

- Bugün, Türkiye'de kim daha fazla oy alırsa demokrasi odur, diye bir kavram geliştirildi. Bu, çoğulculuktur ama demokrasi değildir. Unutulmamalıdır ki, AKP'yi iktidara taşırken Tayyip Erdoğan'a milletvekili olması için oy veren bu millet, Jet Fadıl'a (Akgündüz) da vermiştir. Adli birimler tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Jet Fadıl, Tayyip Erdoğan'a da oy verenler tarafından önce milletvekili seçilmiş, ardından da geri alınıp kodese atılmıştır.-

- Bugün de, demokrasinin ötekileştirilmesi için herşey yapılmaktadır.

- Ancak, bütün bunlara rağmen, böylesine kritik bir dönemde bile AKP'ye oy verenlerin sayısında artış olacaktır. Çünkü varlığı AKP'ye bağlı olan, ya da bir başka ifadeyle, AKP'ye göbekten bağlı olan insanlar var bu ülkede. Mesela, aslında getir-götürcü bile olamayacak, gazeteci dağıtıcısı bile yapılmayacak insanlar bugün bazı gazetelerde genel yayın yönetmeni oluyor, bazı televizyon kuruluşlarında program yapıyorlar. İki lafı bir araya getiremeyen gerizekalılar yorumcu maaşı alıyorlar. Kompozisyon bile yazamayacak olan tipler, ortalarda köşe yazarıyım, diye dolaşıyorlar. Bu köşe yazarlarının on yıl önce ne yaptığını hanginiz biliyorsunuz?  Ama o köşe yazarları, bugün 10 milyon lira vererek boğazda yalı alabiliyorlar.

Soruyorum; bu adamlar AKP'nin gitmesini ister mi? Elbette istemezler, zira AKP gittiği zaman bu adamlar hamamböceğinden farksız olacaklarını çok iyi bilmekteler.

Bu gerçek iş dünyasında da, sanat dünyasında da, spor dünyasında da aynı değil mi? AKP sayesinde yoluna devam edebilen spor kulüplerini bilmeyen var mı aranızda? İhalelerle cukkaları götüren, Kuzey Irak'ta Barzani'nin sarayını bile yapan müteahhitler isterler mi Erdoğan'ın gitmesini? Ereğli'de bile imam hatipler üzerinden şov yapan, ama karısının türbanının üzerine yerleştirdiği gözlüğünden zevk alan, daha dün işportacılık yapamazken bugün kaçak-göçek inşaatlar yapan, utanmasa bile barakaya bile çalıştırma ruhsatı alabilen yalaka, Erdoğan'ın gitmesini ister mi?

- Gezi olaylarından günümüze değin Recep Tayyip Erdoğan nefret söylemlerini ısrarla dile getiriyor. Bazen, camide içki içildiği, Kabataş'ta kadın dövüldüğü gibi kuyruklu yalanları da bu söylemlerine iliştiriyor. Daha dün, evdeki yüzde elliyi zor tutuyorum, diyen bir adamın bugünkü nefret söylemleri gerçekten sizi çok mu şaşırtıyor?

- Mesela bu ülkenin hiçbir zaman başını örten kadınla sorunu olmadı. Asıl sorun başı örtülü (!) erkeklerdi. Lakin dini sömürmek, bu yolla da milletin teveccühüne mazhar olmak gayesi, kadının başındaki örtüyü çoğu zaman siyasetin ana malzemesi yaptı.

- AKP'nin kuruluşunda görev almış bazı önemli isimler, neden zaman içinde yol ayrımına geldiler?
2002 yılında kurulan partinin ilk senesinde Tayyip Erdoğan'a danışmanlık yapan Dr. Turan Çömez, bir işadamından istenen 5 milyon dolarlık rüşveti deşifre ettiği için, adı Ergenekon Kumpası'na dahil edilerek ödüllendirilmedi (!) mi? Soluğu tesadüfen İngiltere'de almasaydı, tutuklanıp yıllarca boşu boşuna zindanlarda ömür çürütmeyecek miydi? Bir Haberal gibi...?
Bu partinin temelinde alın teri dökmüş Abdüllatif Şener, Türkiye'ye en büyük zararı, dini sömüren din bezirganlarının verdiğini defaatle söylemedi mi?

- Bugün, özellikle de gençler, duygularını bile yazmaktan imtina eder hale geldi. Çünkü Devlet Baba sürekli korkutuyor.

- Peki, bu ülkede Ethemler, Aliler pisi pisine ölürken ne yapmalıyız? Ya da daha ne yapabiliriz?
Kuşku yoktur ki, direnebilmemizin tek gücü gençler. Hatta eğitim ve fırsat eşitliğinden yararlanamayan gençler de dahil... Çünkü hepsinde bu ışık var.
Ferdi dinleyerek aşkını yaşayan ağabeylerinden ilham alarak kendisi de Küçük Emrahçı olan ve altımızdaki demokrasi halısının bir gün çekilip alınabileceğini düşünmeyen bizlerin vebalini de yine bu gençler çekiyor. Çileler, onları daha güçlü hale getiriyor.

Ata'ya katılıyorum:
"Ümidimiz, gençliktedir."

  Bu Yazı Toplam 934 Defa Okunmuştur

 
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazarları
Hüseyin Orhan
SİZİN HİÇ BABANIZ ÖLDÜ MÜ?
Togay Han ÖZBİRİNCİ
GÜZEL MEMLEKETİME GÜZEL BİR PROJE...
Vahap AKBULUT
Sedef hastaliğı ve yapılabilinecekler...
 

KATEGORİLER

EREĞLİ'NİN SESİ

Copyright © Ereğlinin Sesi Haber Gazetesi
Bu site kaliteweb hosting sunucularında barındırılmaktadır.