24 Nisan 2018 Salı Açılış Sayfam | Sık Kul. Ekle | Ana Sayfa | SİTENE EKLE | İletişim | Künye | Kartvizit Rehber  | MOBİL
ANA SAYFA
YAŞAM
POLİTİKA
SAĞLIK
MEDYA
EĞİTİM
SPOR
EKONOMİ
KULİS HABER
KÜLTÜR-SANAT
DİĞER
 
  16 : 07 : KDZ. EREĞLİ TSO BAŞKANINI SEÇTİ…   12 : 04 : ÖNCE ASLİ GÖREVİNİ YAP BAY BAŞKAN!   11 : 44 : CHP’DE YENİ BİR VEKİL ADAYI!   11 : 36 : ERDEMİR'İN 23 NİSAN MESAJI...   11 : 32 : DEMİRTAŞ 23 NİSAN MESAJI YAYINLADI...   11 : 28 : TURPÇU ADAYLIĞINI AÇIKLADI…   23 : 04 : SİZİN HİÇ BABANIZ ÖLDÜ MÜ?   21 : 29 : ÖYLE BİR YORUM YAPTI Kİ!   21 : 12 : DEMİRTAŞ'I ZİYARET ETTİ...   14 : 00 : SADECE HİZMET VERMİYOR, GÖNÜLLERİ DE KAZANIYOR...
 
utku koleji yeni YAP
ereğli şen
ANA SAYFA  / Politika
BU HABERİ MUTLAKA HERKES OKUMALI!
BU HABERİ MUTLAKA HERKES OKUMALI!

Kdz. Ereğli'ye yapılan ihanetin açıklaması!

 Paylaş
 27 Mart 2018 14 : 49 

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, Ereğli’yi ağlatacak müjde verdi!

Yazılı bir açıklama yapan Sertan Ocakcı, Ak Parti ve onun milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal sayesinde eski Devlet Hastanesi arsasının resmen askeriyeye devredildiğini açıkladı.

Sertan Ocakcı’nın yaptığı o açıklama aynen şöyle:

“Yerel yönetimi aldıkları 30 Mart 2014 ve yöremizden üç milletvekili çıkardıkları 1 Kasım 2015 tarihlerinden bu yana, AKP'li belediye yöneticileri ve milletvekillerinin,  sadece kağıt üzerinde kalan ve fiiliyata geçmeyen birkaç projesi ile sürekli bahaneler ürettikleri hiç başlamamış projeleri arasında bomboş yıllar geçirdik.

Yıktıkları eski belediye binasının enkazını bile aylardır toparlayamayan,

Küçücük işleri devasa projeler gibi halka pazarlayan,

Teslim aldıklarında neredeyse yüzde yetmiş beşi bitmiş terminal binasını bile dört yılda ancak hizmete sokabilen;

20 bin ton asfaltı dahi İller Bankası kredisi kullanmadan dökemeyecek hale getirilen Karadeniz Ereğli Belediyesi Başkanı ile AKP yöre milletvekillerinin ortak en önemli projeleri ise kente kazandırılacak üniversite kampüsüydü.

Sayın Çaturoğlu biryandan Sayın Uysal diğer yandan, bu kampüs hayalini birbiri ardınca halka satarak aylarca bu konu üzerinden prim yapmışlardı.

            Müjde… artık üniversite arazimiz yok.

Yaklaşık sekiz ay kadar önce de, bir gazeteci kardeşimizin haberinde önemli bir gerçek ortaya çıkarılmıştı. Zira, bulunduğu konum açısından stratejik bir noktada yer alan Ereğli Askeri Limanı'nın hemen yanı başındaki eski hastane binalarının yıkılmasıyla açılacak saha, Bülent Ecevit Üniversitesi'ne Ereğli Kampüsü olarak devredilmiş olsa bile, devletimizin uymak zorunda olduğu uluslararası anlaşma kuralları gereği bazı sorunlar yaratacaktı. Stratejik tesis niteliğinde olan bu askeri limanın birkaç yüz metre üzerindeki hastane binaları yıkıldığı takdirde, söz konusu alana yeni binaların yapılabilmesi noktasında engeller çıkacaktı.

Bu haber o günlerde, ilgili vekiller ve çok çalışkan (!) belediye yöneticileri tarafından kapalı kapılar ardında yalanlanıyordu.

Ancak aradan geçen bunca ay içinde ne AKP İlçeTeşkilatı ne milletvekillerine de belediye yönetimi, bu konu hakkında net bir açıklama yapmadılar.Yapamadılar.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın, bir meclis toplantısında müjde olarak lanse ettiği eski hastane binalarının yıkılmasından sonra, açılan sahanın üzerine yapılacağı vaadedilen, üç boyutlu projelerin gösterildiği kampüs ne oldu, kimse bu sorunun yanıtını bulamadı.Biz hariç.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ısrarla vurgulamıştık.

Bugün geldiğimiz noktada ise, birçok sanal projenin olduğu gibi, Ereğli Kampüsü konusunun da masaldan öteye gidemediği gerçeği ile karşı karşıyayız. Zira, çok acıdır ki, aylar önce yayınlanan haber doğru çıkmış, stratejik önem arz eden ve üzerinde sonradan yıkılan eski hastane binalarının olduğu saha  artık askeriyenin  mülküdür. Bu gerçeğin belgesini de kamuoyunu aydınlatmak için ekte sunduk.

Geçmişolsun… O arazi artık askeriyenin mülkü.

Nedir bu belge?

Çevreve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Müdürlüğü Yabancılar Daire Başkanlığı tarafından hazırlanmış, Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk tarafından ilgili daire müdürlüklerine gönderilmiş, 2565 sayılı kanun kapsamındaki sorgulamalar hakkında bir genelge.

Bu genelgede; 05.05.2011 Tarihli Askeri Yasak Bölgeler, Askeri Güvenlik Bölgeleri ile Stratejik Bölgelerin Tespitine ilişkin mutabakat uzun uzun anlatılıyor.

Buna göre de;

Askeri Yasak Bölge ve Güvenlik Bölgelerinin tespiti ve bunların tapu siciline tesciline yonelik çalışmaların devam ettiği hatırlatılarak eki listede yer alan illerde yabancı uyruklu taşınmazların yasak bölge ve güvenlik bölgesi içerisinde kalıp kalmadığına ilişkin yazıya vurgu yapılıyor. Bu kentler arasında Ereğli de var.

Bu genelgeye göre de uluslararası stratejik tesislerden biri olan Ereğli Askeri Limanı yanındaki eski hastane binalarının olduğu taşınmaz, askeriyeye geçiyor. Zira o arazi de güvenlik bölgesi içerisinde kalıyor.

Peki, aylarönce biz ve işini doğru yapan gazeteciler gerekli uyarıları yaptığımızda bu AKP'liler ne yapıyordu?

Bu biryıliçinde, bu konu ne zaman açılsa, birkaç bürokratik engel kaldı, masalı anlatan AKP'nin yerel yöneticileri, devlet katkısı ile yapılacak birkaç onarım çalışması ile üniversiteye teslim edilebilecek eski binaları yıkmakla, Karadeniz Ereğli'ye, ancak uzaktan bakılabilecek, girişi yasaklanmış bir arazi bırakmışlardır.

            Yıllardır bize hayal tacirliği yaptılar.

Binalarınyıkılması sonrası o arazi üzerine yeniden bina yapma olasılığı bu genelgeye göre kalmamıştır.

Dolayısıyla,

Ereğli'nin menfaatlerine ve hayallerine ihanet etmişlerdir.

Bu kentin en kıymetli arazilerinden biri, birilerinin inadı yüzünden atıl hale getirilmiştir. Asıl sorun ise, vizyon proje adı verilen kampüs konusunun tamamen suya düşmüş olmasıdır.

Bazı gerçekler ısrarla kendilerine anlatılmasına rağmen kulaklarını tıkayan, her konuda kendilerinin daha iyi bildiğini iddia edenler, hiç değilse bu meselede doğruyu anlatan insanları hatta bir zaman beraber yürüdükleri insanları bile dinlemiş olsalardı, Ereğli halkı bu kaybı yaşamayacaktı.

Şimdi CHP olarak soruyoruz:

Bu işin vebali kimin boynunaysa o bir adım öne çıksın ve hesap versin.

Doğru dürüst hiçbir vaadlerini yerine getiremeyenlerin elinde her geçen gün daha da kötüye giden Karadeniz Ereğli'de yaşatılan bu hayal kırıklığının kanaat önderleri kimse, bu halka hesabını versin. Derhal!

Şimdi çıkın konuşun!

Sosyal medyada şov kokan fotoğrafları, olmayan projeleri, cümleleri yazıp paylaşın!

Bıkıp usanmadan içi boş müjdeler sıralayın!

Ama çıkın ortayave cevap verin, ne oldu Karadeniz Ereğli'nin üniversite hayali, kampüs hayali?

Umutlarımız ne oldu?

Bu kenti geleceğe taşıyacak, ilçe ekonomisini ayağa kaldıracak bu yatırım ne oldu?

Siz, bu kentin insanına hayal satarken, asıl hayallerini öldürdünüz.

Bu memleketin son dört yılını çaldınız.

İleriye götüreceğinizi söylediğiniz Ereğli'yi her geçen gün daha da geriye götürdünüz.

Ereğli'yi batırdıkça batırdınız.

Tek işiniz şov yapmak. Boş vaadlerle, ipe sapa gelmez ucuz müjdelerle gününüzü geçirmek.

Bizim tavrımız net ve o netlik içinde kamuoyu adına size, her birinize hesap soruyoruz:

Yeter artık tribünlere oynadığınız.

Bu memleketin çanına ot tıkadınız, canında ruh bırakmadınız.

Dörtyıl önce bu kentin belediyesini alabilmek uğruna; "Merkezi iktidarla yerel iktidar aynı partiden olursa, Ereğli şaha kalkar.", martavalı okudunuz.

Bugün ise cana imana yettiniz.

Hayaldi gerçek oldu, diye diye, bu memlekete yaşatmadığınız kabus kalmadı.

Çıkın birer adım öne Eyy Çaturoğlu, Eyy Uysal!

Eski hastane binaları yıkılmaya başladığı gün sizlere Askeri Güvenlik Bölgesini hatırlattık. Ama siz anlamadan dinlemeden Müjde demeye devam ettiniz.

Sizlerin sayesinde, Ereğli'nin en değerli arazilerinden biri elimizden uçtu, gitti.

Sizin müjdenizin sonu ancak bu kadar işte. Bu hikayenin sonunu yazarke, Ereğli halkının bir fakülte hayalini nasıl yok ettiğinizi nasıl anlatacaksınız, buyrun söyleyin.

YerTahsisi yapılmış biraraziyi nasıl Kdz. Ereğli’nin menfaatlerini düşünmeden elimizden kaptırdınız? Açıklayın.

Ereğli halkı adına bıkmadan soracağız:

Birilerine şirin görünmek dışında ne yaptınız?

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifini basamak yaptınız, herşey esnafımız için çok güzel olacak dediniz.

Ama taksi esnafının, otobüsçü esnafının, şoför esnafının sorunlarını bile çözemediniz.

Pazaryerinin üstünü kapattınız, köylü kadınımızı gariban yerine koyup o Pazar yerinden kovmaya kalktınız.

Erdemir işçisi üzerinden kendinize yıllarca siyasi menfaat sağladınız, bugün ise Erdemir'e tu kaka diyor, kapısına siyah çelenk bırakmayı düşünüyorsunuz.

Ereğli'yeTurizm Fakültesi açıyoruz, dediniz.Dersane kılıklı bir binayı fakülte yaptınız, on öğrenci bile toplayamadınız.

Fetö'den devşirdiğiniz bir özel okulun tüm binalarını onca uyarılarımıza rağmen İmam Hatip yaptınız, ama oraya da öğrenci toplayamadınız.

Ereğli Lisesi öğrencilerini dört yıl boyunca çatıları çökmüş sınıflarda okuttunuz, virane binayı ancak buyıl yıkabildiniz.

Geçen gün de Gençlik ve Spor Bakanı'nı misafir ettiniz, Ereğli'yeyeni stat müjdesi, dediniz.

Kulundan utanmıyorsunuz da Allah'tan da mıutanmıyorsunuz?

Yetmedi mi daha günü kurtarmak için gündem değiştirme oyunlarınız.

Göz göre göre Çeştepe'deki üniversiteye tahsis edilen alan gitti.

Rektörlüğe bir süre vekalet eden Ali Azar, Ereğli'nin menfaatlerini korumak adına direndi, devir kâğıtlarını imzalamadı.

AmaYenigelenler ise aldığı emir üzerine bu işlemi tamamladı ve cânımarazi, bir kent için gözbebeği bir arazimiz göz göre göre gitti.

Uyarılmanıza rağmen gitti.

Eyy AKP'liler.

Yıllarca kandırıldık, diyen sizleri kandırmayan, bu kent için doğruyu söyleyen, bu kentin menfaatleri içi nsiyaset yapan birtek bizler varız.

Şimdi inandınızmı?

Bu memleketin doğrularınıgörün artık.

Birkez daha söylüyorum, bırakın tribüne oynamayı.

Nişanlarda, cenazelerde boy gösterere kfotoğraf çektirmeyle, her mikrofonda Müjde demekle, İhale başladı, ihale bitti diyerek, olmayan binaların fotoğraflarını basına atarak, hayal tacirliği yaparak siyaset olmayacağını bilin.

Çilekeş Ereğli'nin bunları yemediğini artık bilin.

Milletin sizden de masallarınızdan da sonu gelmez müjdelerinizden de bıktığını bilin.

Ve şunu unutmayın,

Bu millet size öyle bir Müjde diyecekki, bu ilçenin insanını bir kere daha kandırmak için saniyelik fırsatınız dahi olmayacak.

Bu ilçenin tarihinde dipnot olarak bile yer alamayacaksınız.

Ereğli sabrediyor ve sabrın sonunun Hayırlı olacağına inanıyor.”

 

 

 
Haber :
Bu Haber 9472 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
BU HABERİ MUTLAKA HERKES OKUMALI
belediye başkanlığı akp için zaten bir hayaldi. zaten kazanmasi mümkün değil. şimdi de 3 . vekilliği kaybettiler. akp zonguldak da 3 vekil cikaramayacak.
Gön : Mühendis  27 Mart 2018 : 15:08:11  

Sayfa : [1]
Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 20-04-2018 | 11 : 44 59  CHP’DE YENİ BİR VEKİL ADAYI!  (1527)
 20-04-2018 | 11 : 32 07  DEMİRTAŞ 23 NİSAN MESAJI YAYINLADI...  (283)
 20-04-2018 | 11 : 28 04  TURPÇU ADAYLIĞINI AÇIKLADI…  (336)
 18-04-2018 | 21 : 29 20  ÖYLE BİR YORUM YAPTI Kİ!  (2702)
 18-04-2018 | 21 : 12 11  DEMİRTAŞ'I ZİYARET ETTİ...  (392)
 18-04-2018 | 14 : 00 55  SADECE HİZMET VERMİYOR, GÖNÜLLERİ DE KAZANIYOR...  (598)
 18-04-2018 | 13 : 02 10  ÇATUROĞLU'NA ZİYARET...  (437)
 10-04-2018 | 12 : 38 19  İYİ PARTİ YÖNETİMİNDEN İSTİFA EDENLERDEN AÇIKLAMA...  (1322)
 29-03-2018 | 12 : 48 42  ÇATUROĞLU YÜREKLERE SU SERPTİ!  (976)
 27-03-2018 | 15 : 00 01  Rektörü ziyaret etti ama!  (1251)
 27-03-2018 | 14 : 49 20  BU HABERİ MUTLAKA HERKES OKUMALI!  (9473)
 15-03-2018 | 22 : 44 00  İZMİR KARŞIYAKA'DA AK PARTİ HEMŞEHRİMİZE EMANET...  (3295)
 15-03-2018 | 22 : 11 43  YİĞİT BAŞKAN ÇANAKKALE GEZİSİ DÜZENLEDİ...  (1902)
 13-03-2018 | 23 : 23 44  YIĞILCA BELEDİYESİNDE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI…  (1737)
 13-03-2018 | 23 : 18 19  SİYASİ LİNÇ!  (3597)
 09-03-2018 | 13 : 52 28  YİĞİT BAŞKAN YİNE BAŞARDI...  (1763)
 09-03-2018 | 13 : 35 10  ÜZERİNE BİR BARDAK SOĞUK SU İÇTİ!  (2075)
 09-03-2018 | 13 : 27 29  ERDEMİR'E ÇAĞRIDA BULUNDU...  (1438)
 07-03-2018 | 13 : 20 24  CHP ENGELLİ VATANDAŞLARLA BİRLİKTE…  (1334)
 07-03-2018 | 13 : 14 06  ÇATUROĞLU GÖKÇEBEY’DE…  (1240)
 07-03-2018 | 13 : 04 39  “KADINLAR, FEDAKARLIĞIN VE DUYARLILIĞIN SEMBOLÜDÜR’’  (1899)
 07-03-2018 | 13 : 01 51  CHP, GAZİ GÜNAYDIN'I ZİYARET ETTİ...  (1184)
 07-03-2018 | 12 : 57 54  ULUPINAR: ARMUTÇUK ŞEHİTLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ…  (1187)
 05-03-2018 | 15 : 57 29  BAŞKAN DEDİĞİN!  (1581)
 05-03-2018 | 15 : 38 36  BELEDİYEYİ YİNE BORÇLANDIRACAKLAR...  (2564)
Köşe Yazarları
Hüseyin Orhan
SİZİN HİÇ BABANIZ ÖLDÜ MÜ?
Togay Han ÖZBİRİNCİ
GÜZEL MEMLEKETİME GÜZEL BİR PROJE...
Vahap AKBULUT
Sedef hastaliğı ve yapılabilinecekler...
 
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 
YORUMLAR
» BU GİDİŞATA KİM DUR DİYECEK?
» ÖYLE BİR YORUM YAPTI Kİ!
» TAŞERON YASASI EN ÇOK UYSAL AİLESİNE YARADI!
» BÖLGENİN EN GÜÇLÜSÜ OLDU…
» AK PARTİ ALTIN TEPSİDE SUNDU AMA, CHP KABUL ETMEDİ!
» EĞER EREĞLİ'Yİ SEVİYORSANIZ!
» BU HABERİ MUTLAKA HERKES OKUMALI!
» ARSLAN KELEŞ'İN KANDİL MESAJI...
» SONSUZLUĞA UĞURLADIK...
» KÖYLÜYÜ HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLATTILAR...
 
 
HAVA DURUMU

 
Vizyondaki Filmler
 

KATEGORİLER

EREĞLİ'NİN SESİ

Copyright © Ereğlinin Sesi Haber Gazetesi
Bu site kaliteweb hosting sunucularında barındırılmaktadır.